شیلنگ فشار قوی

شیلنگ سندبلاست

شیلنگ سندبلاست

به طور خلاصه سندبلاست را می توان شن زنی یا شن پاشی تعریف کرد. فرآیندی که در آن برای تمیز کاری و آماده ‌سازی سطح، شن و ماسه از طریق فشار هوا به سطح قطعه پرتاب می شوند. در سندبلاست، هوای فشرده شده به عنوان منبع انرژی و جریان پر فشار، نقش مهمی را در سایندگی در سطح قطعه ایفا می کند.

شیلنگ سندبلاست

یکی از ملزومات دستگاه های سندبلاست، شیلنگ است که به علت وجود خورندگی در مواد سندبلاست شیلنگ مربوطه باید ضد سایش بوده و از معروف ترین برندهای شیلنگ سندبلاست سوپرلاس ترکیه و Contracor آلمان و SEL ترکیه می توان نام برد. پرمصرف ترین شیلنگ سایز یک اینچ و سایز ۱/۴ – ۱ اینچ می باشد که معمولاً در کلاف های ۴۰ متری بوده و امکان برش تا نصف حلقه می باشد. برای کمپرسورهای با ظرفیت پایین و از نوع کمپرسور پیستونی پیشنهاد می گردد از شیلنگ سندبلاست سایز یک اینچ استفاده شود. توصیه می گردد در مواقعی که از شیلنگ سندبلاست در طولانی مدت استفاده نمی شود شیلنگ را جمع آوری و نایلون پیچ کرده و در انبار قرار دهید.

برای نگهداری از این نوع شیلنگ بهتر است از قرار دادن زیر نور آفتاب، باران و برف جلوگیری شود. معمولاً این نوع شیلنگ ها مصرفی بوده و پس از یک دوره اپراتور دستگاه باید شیلنگ رو عوض نماید.

قسمت داخلی شیلنگ سندبلاست از جنس پلاستیک طبیعی ساخته شده است که مقاومت قابل توجهی در برابر سایش ذرات آلاینده دارد. لایه خارجی آن نیز از یک ماده پلیمری ساخته شده که دوام و مقاومت این محصول را بالا می برد. انتخاب شیلنگ سندبلاست مناسب به صورت مستقیم به سرعت و کیفیت ماسه شویی و مصرف مواد ساینده بستگی دارد.

شیلنگ سندبلاست 02

انواع شیلنگ سندبلاست

شیلنگ انفجار برای تهیه مواد ساینده طراحی شده است و در موتورهای جت و تاسیسات برای تمیز کردن سطوح با سازه های شن و ماسه کوارتز، گلوله های سنگی فولادی، مواد برش خورده، سنگ فرش، نیکلشلاکا، کوپرشلاک و غیره استفاده می‌گردد.

  • شیلنگ سندبلاست بافته شده
  • شیلنگ انفجاری ماسه ای ۲ لایه
  • شیلنگ ۴ لایه ای

مزایای شیلنگ سندبلاست

  • انعطاف پذیری زیاد و سهولت در انجام کار
  • سبک وزن، فشرده و جهت عملیات آسان
  • لوله لاستیکی مصنوعی و مقاوم در قبال سایش
  • آرماتوربندی گردیده به وسیله ی تارهای تایر پلی استر
  • پوشش بر روی شیلنگ های سایشی سیاه رنگ و لاستیک های مصنوعی مقاوم در برابر هوا
  • دارای حلقه های ۴۰ متری

شیلنگ سندبلاست 03

شیلنگ و هولدر سندبلاست

جنس لاستیکی سنگینی که شیلنگ های مقاوم به سایش حدود ۴ عیار را دارد که فشارهای کاری بیشتر و شدیدتری دارند و کاربردها را می پذیرند، در سیستم های زنگ زدایی، تمیزکاری، رنگ برداری، تمیزکاری و آماده نمودن قطعه ی مد نظر برای انجام کارهای بازسازی و یا رنگ کاری قطعه ی مورد نظر را بایستی با ذرات سختی از جمله شن، سیلیس، ماسه و سایر مواد ساینده ای استفاده کرد تا بتوانید قطعه ی کارتان را بخوبی بلاستینگ یا اینکه زنگ زدایی نمود به این دلیل بایستی همه ی ملزومات دستگاه سندبلاستی ضد سایشی و حتماً غیرقابل اصطحکاک باشند تا عمر طولانی تری و خدمات بالاتری را ارائه دهند به این منظور از شیلنگ هایی با خصوصیات خاصی بایستی استفاده نمود تا در هنگام کار انعطاف پذیر و ضد سایشی باشند که از لایه های متفاوت از جمله پلاستیک های ضد سایشی و تارهای سیم دار ساختار شیلنگی استفاده می‌گردد تا در مقابل فشارهای هوا و ذرات سخت آن تا حدی مقاوم باشند و برای متصل ماندن این قطعات به همدیگر از هولدر استفاده می‌گردد.

درباره ما

مجموعه مجلل با کادرى مجرب و متعهد و نزديک به دو دهه فعاليت در زمينه ى شيلنگ، اتصالات، پرس و ساخت شيلنگ آماده ى ارائه خدمات به شركت ها، كارخانجات و ماشين آلات صنعتى و تأمين و تجهيز در مصارف هيدروليک، پنوماتيک، پتروشيمى، بخار، آب و غيره مى باشد.

پشتیبانی

تلفن: 02133998720

تلفن: 02133986405

تلفکس: 02133998649

store.mojallal@gmail.com